
Felszámolás
Felszámolási eljárás
A felszámolási eljárás az igényérvényesítés eszköze, viszont a másik oldalon az eljárással érintett cég ügyvezetőjének és tagjainak komoly fejfájást okoz.
A felszámolási eljárásnak speciális szabályai vannak, továbbá szigorú határidőket kell betartani, ezért minél előbb érdemes segítséget kérni.
Az eljárás állásától függően:
-
határidőben megtesszük a szükséges nyilatkozatokat a felszámolási eljárás elrendelésének elkerülése érdekében,
-
igény esetén tárgyalást folytatunk a hitelezővel egy Önnek is elfogadható megállapodás érdekében,
-
felveszem a kapcsolatot a felszámolóval,
-
ellátjuk a jogi képviseletét a hitelező vagy a felszámoló által indított perekben /mögöttes felelősségi per, az adós cég szerződéseit érintő perek.
A felszámolás elrendelését követően a vezető tisztségviselő köteles a felszámolás kezdő időpontját követő 30 napon belül a felszámolást megelőző időszakra vonatkozó beszámolót és adóbevallásokat elkészíteni és azt a felszámolónak átadni. A felszámoló a beszámolóban lévő eszközök átadását fogja kérni, ezért nagyon fontos, hogy a cég könyvelése rendben legyen, ne legyenek a könyvekben olyan eszközök, amik valójában már nincsenek meg. Alaposan át kell tehát nézni, hogy pontosan mi kerül a zárómérlegbe.
Cégünk egyéni vállalkozók, kis- és középvállalkozások könyvelésével foglalkozik, így az elmaradt bevallások, beszámolók pótlását, a felszámolási eljárást megelőző időszak beszámolójának elkészítését és az iratanyag összerendezését is vállaljuk, így abban sem marad segítség nélkül.
Ha cégét felszámolási eljárás fenyegeti, vagy már felszámolás alá került, ne halogassa a kapcsolatfelvételt.